03 Czerwiec 2020 08:23:16
Nawigacja
Zobacz również:

Gmina Kruszyna


Powiat Częstochowski


Województwo Śląskie

27 kwietnia 2011 - VI Sesja Rady Gminy Kruszyna

Wszystkie przewidziane w porządku obrad sesji Rady Gminy projekty uchwał zostały przyjęte prawie jednogłośnie. Jednogłośnie przyjęto także trzy stanowiska Rady Gminy związane z budową autostrady A1 na terenie naszej gminy. W pierwszym z nich radni postulują, by przejazd autostradą na odcinku od węzła w Mykanowie do Pyrzowic był bezpłatny. W drugim - by remont tzw. starej trasy warszawskiej, czyli drogi krajowej nr 91 na odcinku od Częstochowy do Radomska, został wykonany przed rozpoczęciem budowy autostrady, co pozwoli jej przejąć ruch samochodowy z obecnej DK-1 na czas budowy. W kolejnym - Rada Gminy domaga się wybudowania w pasie drogowym autostrady A-1 ogólnodostępnej drogi serwisowej pełniącej funkcję drogi publicznej, umożliwiającej odtworzenie połączeń Kruszyny z Częstochową. Wszystkie stanowiska trafią do Sejmowej Komisji Infrastruktury, Ministra Infrastruktury, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, posłów z okręgu wyborczego nr 28, senatorów z okręgu wyborczego 27, Zarządu Związku Gmin Wiejskich oraz do Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Radni przyjęli także przedstawioną przez Zastępcę Komendanta Komisariatu Policji w Kłomnicach nadkomisarza Jacka Plutę informację na temat stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w gminie Kruszyna w 2010r. oraz sprawozdanie z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za ubiegły rok.

Kolejnym ważnym tematem była kwestia wygaszenia mandatu Radnego Pawła Łapety, z powodu naruszenia ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z wykonywaniem określonych w odrębnych przepisach funkcji lub działalności. Ostatecznie przeciwko wygaszeniu mandatu zagłosowało 14 radnych.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Prognoza pogody:

Ostrzeżenia meteorologiczne

187,190 unikalne wizyty